ÚDRŽBA SEPTIKU A ŽUMPY

Úvod RADY A TIPYÚDRŽBA SEPTIKU A ŽUMPY

Baktérie do žumpy?


Ak ste v danej problematike nováčikom, alebo ak ešte stále neviete, ako septik funguje, možno nebudete vedieť veľa o baktériách a ich dôležitosti vo vašom septiku. Baktérie pomáhajú vášmu septiku fungovať. Bez baktérií by sa váš septik pravdepodobne rýchlo upchal. Rast prospešných baktérií môžete podporiť pomocou osvedčených postupov údržby septikov. Spôsob, akým používate septik a veci, ktoré vypúšťate do kanalizácie, môžu mať vplyv na fungovanie vašej nádrže. Tu je to, čo potrebujete vedieť. 

 

Prečo sú baktérie v žumpe a septiku dôležité?


Pevný odpad je neustále splachovaný do septiku. Keď tuhé látky vstúpia do nádrže, usadia sa na dne a zhromažďujú sa tam. Ak sa tuhé látky dostanú do odtokovej rúry, mohlo by to spôsobiť upchatie celej nádrže.

 

Baktérie zabezpečujú účinné a rýchle odstránenie komplexných organických zlúčenín v žumpe, alebo septiku. Ďalším preukázateľným faktorom je výrazné zníženie až odstránenie vznikajúceho zápachu. Vo vašom septickom systéme sa vznášajú prospešné baktérie, ktoré rozkladajú pevné látky a menia ich na tekutý odpad. 

 

Nefungujú Vám baktérie?

 

Mohli ste urobiť niekoľko vecí, ktoré by mohli zabrániť množeniu baktérií.

 

Antibakteriálne mydlá, bielidlá, antibiotiká a ďalšie produkty určené na ničenie baktérií by mohli zničiť prospešné baktérie vo vašej nádrži. Ak tieto produkty pravidelne splachujete do odtokov, mohli by ste výrazne narušiť prirodzené procesy septiku, alebo žumpy.

 

 

Možno budete musieť zmeniť spôsob fungovania svojej domácnosti, aby ste predišli spláchnutiu týchto vecí do odpadu. Napríklad sóda bikarbóna a ocot sú vynikajúcimi alternatívami bielenia, ktoré môžete použiť pri čistení domácnosti.

 

 

© Autorské práva Biozym®AKO ODSTÁNIŤ NEPRÍJEMNÝ ZÁPACH SEPTIKU, ALEBO ŽUMPY?Tiež poznáte ten typický zápach septiku, žumpy, alebo suchého WC pri náhlej zmene počasia, alebo pri vyšších teplotách? Máte v septiku chrasty, nánosy, alebo kaly, ktoré znižujú maximálny objem septiku a musíte často platiť za vývoz septiku alebo žumpy? Máme pre Vás a Váš rodinný dom, chalupu, alebo chatu sa septikom, žumpou, alebo suchým záchodom pomoc. Výrobok Biozym® – ŽUMPA A SEPTIK od spoločnosti Proecosan Vám pomôže odstrániť zápach aj kaly zo septiku, alebo žumpy. S produktami Biozym® nemusíte často platiť drahý vývoz žumpy a septiku a následnú likvidáciu organických odpadov!


Výrobok Biozym – ŽUMPA A SEPTIK je zmes vybraných a špeciálne vypestovaných kmeňov baktérií, ktoré rozkladajú organické látky. Keď sa baktérie dostanú do vody obsahujúce organický odpad, začnú byť aktívne, začnú produkovať špecifické enzýmy, s ktorých pomocou dokážu rozkladať bielkoviny, škrob, uhľohydráty, živočíšne a rastlinné tuky, papier a ďalšie organické odpadové materiály. Baktérie vyšľachtené v laboratóriách Biozym® sú rýchle a veľmi účinné. Svojim pôsobením odstránia zápach a celý zdroj zápachu. Tiež značne predĺži interval vyváženia septiku či žumpy. Výrobok Biozym – ŽUMPA A SEPTIK znižuje hromadenie pevných nežiaducich organických látok, kalov a tvorbu peny. Pôsobením baktérií sa z pevných kalov a usadenín stáva odpadová voda, ktorú je možné bez akýchkoľvek obáv použiť ako hnojivovú zálievku pre kvety či zatrávnenej plochy.


Ako to funguje?


Je to veľmi jednoduché. Váš septik obsahuje malé množstvo baktérií, ktoré pomáhajú rozkladať organický odpad. Pridaním našich baktérií zvýšite obsah baktérií vo Vašom septiku a tým aj veľmi výrazne zrýchlite rozklad organického odpadu. 90% organického odpadu (fekálie) je tvorený z uhlíka, kyslíka a vodíka, ktoré sa v septiku vyskytujú v zlúčeninách. Tieto zlúčeniny baktérie neustále rozkladajú na jednoduchšie a jednoduchšie látky, až ich nakoniec rozloží na vodu H2O a oxid uhličitý CO2, kde CO2 sa uvoľňuje vo forme plynu do ovzdušia a voda H2O zostáva v septiku.


Naše bakteriálne prípravky teda priamo a veľmi účinne rozkladajú zdroje zápachu a tým odstránia zápach zo septiku vrátane chrást a kalov!

 

Proeco dodáva bakteriálne zmes v prášku, aby boli baktérie dlhšie uchovateľné. Pred použitím musíte baktérie aktivovať, oživiť. Postup je veľmi jednoduchý - potrebné množstvo suchej zmesi baktérií nasypte do vlažnej vody (max: 40 ° C) v pomere plná odmerka: 2l vody, premiešajte a roztok vlejte do WC alebo iného odpadu.


Dôležité upozornenie: Vyvarujte sa aplikácie dezinfekčných prostriedkov, ktoré obsahujú vysoké množstvo chlóru a lúhov, ktoré ústia do ošetreného septiku či žumpy. Tieto prostriedky znižujú činnosť baktérií. Na čistenie toaliet, umývadiel, apod. Môžete využiť naše nové bakteriálne prípravky na čistenie WC, kobercov alebo čalúnenia.


Každý nami ponúkaný výrobok spoločnosti Proecosan je 100% ekologický a prírodný produkt. Neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé bakteriálne kmene, kyseliny, lúhy, fosfáty či ďalšie ekologicky nevhodné látky.

 

 

Deklarujeme tým, že naše prípravky obsahujú veľké množstvo baktérií, ktoré pomáhajú veľmi účinne zlikvidovať zápach aj organický odpad!
Všetky naše prípravky do septiku nájdete >>> TU <<<

.

Pokiaľ  Vám z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje objednanie prostredníctvom nášho internetového obchodu, môžete si objednať tovar aj telefonicky: Pondelok až Piatok od 09:00-17:00 na telefónnom čísle: 0949 275 602, kde Vám ochotne poradíme a informujeme Vás o čase doručenia.

 

   

 

Copyright 2016 - 2024 © Predávame prípravky, baktérie do žumpy, septiku, čov.