ČISTÉ A PRIEZRAČNÉ JAZIERKA

Úvod RADY A TIPYČISTÉ A PRIEZRAČNÉ JAZIERKA

NIEKOĽKO RÁD, AKO UDRŽAŤ ČISTÉ A PRIEZRAČNÉ ZÁHRADNÉ JAZIERKO.

 

Ako najefektívnejšie, najľahšie a najekologickejšie udržať záhradné jazierko s priezračnou vodou, rybami, rastlinami a bezpečným kúpaním? Je potrebné dodržiavať niekoľko základných zásad a záhradné jazierko bude okrasou Vašej záhrady.

 

Základný faktor, bez ktorého Vaše jazierko nebude nikdy čisté a priezračné!


Každé jazierko musí mať pH v rozsahu 7 - 8,5 !!!!! Zmerať ho môžete orientačne napr. PH papierikom. Pokiaľ Vaše jazierko nebude mať pH v tomto rozsahu, nikdy nedocielite našimi prípravky biologickej rovnováhy vo Vašom jazierku a nikdy ho nebudete mať čisté a priezračné! Pri pH 7 - 8,5 dochádza k vytvoreniu biologickej rovnováhy vody, to je stav, keď je voda schopná sama seba čistiť (aspoň čiastočne). Bohužiaľ v dnešnej dobe, keď je znečistenie oveľa väčšie než predtým (fosfáty, dusitany a dučičnany z polí, prach a peľ z ovzdušia, kyslé dažde, opadané lístie, apod.), Už vodné plochy nie sú schopné sa samovoľne čistiť, preto je nutné dodávať do jazierka baktérie na rozklad organického odpadu. Tieto baktérie, ktoré našim zákazníkom úspešne dodáváváme, zvyšujú počet baktérií vo Vašom jazierku a tým výrazne zvyšujú bakteriálnu silu Vášho jazierka, ktorá sa ľahko vysporiada aj so zvýšeným príbytkom organického odpadu a rozloží ho. Tým výrazne zvýši transparentnosť Vášho jazierka a to bude opäť ozdobou Vašej záhrady!

 

Ako to funguje?


Je to veľmi jednoduché. Vaše jazierko obsahuje malé množstvo baktérií, ktoré pomáhajú rozkladať organický odpad. Pridaním našich baktérií zvýšite obsah baktérií vo Vašom jazierku a tým aj veľmi výrazne zrýchlite rozklad organického odpadu. 90% organického odpadu (bahno) je tvorené z uhlíka, kyslíka a vodíka, ktoré sa vo vode vyskytuje v zlúčeninách. Tieto zlúčeniny baktérie neustále rozkladajú na jednoduchšie a jednoduchšie látky až je nakoniec rozloží na vodu H2O a oxid uhličitý CO2, kde CO2 sa uvoľňuje vo forme plynu do ovzdušia a čistá voda H2O zostáva v jazierku. Všetky baktérie taktiež potrebujú k svojmu množeniu fosfor, pridaním baktérií teda aj znižujete obsah fosforu z jazierka a tým veľmi uľahčuje vytvorenie biologickej rovnováhy v jazierku!

 

ZNEČISŤUJÚCE FAKTORY


Je niekoľko problémových faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu a čistotu vody v záhradnom jazierku.


Objem vody a rozloha záhradného jazierka:

Čím je plocha jazierka a hĺbka vody väčšia, tým je jazierko stálejšie a ľahšie udržiavateľné.


Počet rýb v záhradnom jazierku:

Maximálne zarybnenie je 1 Kg ryby na 1 m3 jazierka. Pri vyššom zarybnení sa Vaše jazierko nestíha samovoľne čistiť a začne Vám pribúdať organický odpad (bahno) na dne jazierka.


Druhy a kŕmenie rýb:

Ryby kŕmte len veľmi málo, takmer vždy sú schopné si potravu nájsť v jazierku sami. Prekrmovaním začne voda zahnívať.


Množstvo a druh vodných rastlín:

Vodné rastliny sa podieľajú na čistenie vody koreňovým systémom. Prach, peľ, opadané lístie, apod. Jedny z najväčších znečisťovateľov vody.

 

Samočistiaca schopnosť jazierka:

Jednotlivé faktory môžu mať ako negatívne tak aj pozitívny vplyv na kvalitu vody. Nie vždy sa však podarí negatívne faktory eliminovať. Záhradné jazierko a všeobecne všetky malé vodné plochy trpia neschopnosťou samočistenia. Avšak i veľké vodné plochy môžu o svoju samočistiacu schopnosť prísť. Náš prostriedok Biozym - JAZIERKA A RYBNÍČKY dodávame aj na veľké rybníky, kde sa uplatňujú najmä v silne zarybněných rybníkoch s takmer nulovou priehľadnosťou a veľkým množstvom bahna.

 

Okysličenie vody v jazierku:

V sparných mesiacoch môže byť problém s okysličením vody. Dobré okysličenie vody možno zabezpečiť priebežným dávkovaním Biozym - JAZIERKA A RYBNÍČKY, pri ich používaní garantuje min. 3 mg / l kyslíka rozpusteného vo vode! Okysličeniu pomáhajú aj doplnkové rastliny, ktoré vracajú do vody kyslík a vstrebávajú oxid uhličitý, ktorý vydychujú ryby. Rastliny najlepšie prosperujú od mája do júla, kedy sú schopné fungovať a ostatným obdobia sa rastliny stávajú väčším znečisťovateľom, ako sú ryby.

 

Odparovanie vody z jazierka:

V horúcom počasí je potrebné sledovať úbytok vody jej odparovaním. Pri poklese hladiny je dôležité priebežne doplňovať jazierko záhradnou hadicou. Priebežne, pretože nová voda potrebuje čas, aby sa prispôsobila vode jazierku. Je lepšie vodu doplňovať aj niekoľkokrát po malých dávkach, než nechať hladinu dlho klesať a potom doplniť veľké množstvo vody naraz. Živým organizmom to spôsobí menej problémov. Priame slnečné svetlo urýchľuje tiež rýchle starnutie fólia, ktorá sa odkryje vďaka náhlemu zníženiu hladiny, takže skrehne, stvrdne a potom popraská a začne presakovať voda.

 

Druhy rias s ktorými sa môžete stretnúť v jazierku:

V jazierku sa môžeme stretnúť prevažne s dvoma druhmi rias. Prvým zástupcom sú jednobunkové riasy. Tieto riasy sa živia organickými zvyškami vo vode, tzn. neskrmené zvyšky jedla pre ryby, rybie výkaly, odumreté rastliny, spadnuté lístie, peľ a prach. Všetky spomenuté prípady spôsobujú zvyšujúce sa organické znečistenie Vášho jazierka a ukladajú sa na dno vo forme organického bahna. Čím väčšie organické znečistenie Vaše jazierko bude mať, tým rýchlejšie sa bude tvoriť jednobunková riasa a jazierko bude "zelené". Jediný spôsob, ako sa jednobunkovej riasy zbaviť, je zbaviť sa organického znečistenia Vášho jazierka, ktorým sa jednobunkové riasy živia. To možno dosiahnuť pridaním baktérií do Vášho jezíra, prípravkom Biozym - JAZIERKA A RYBNÍČKY. Ďalším zástupcom sú riasy vláknité. Vláknité riasy prerastajú z dna až na hladinu. Na hladine tvorí tzv. zelené chuchvalce. Vyskytujú sa prevažne v čistej vode, pretože pre svoj rast potrebujú slnečný svit. Tieto riasy dokážu žiť aj vo vode, kde nie je žiadne organické znečistenie a preto sa veľmi ťažko odstraňujú. Odporúčame ich odstrániť, ak to ide, mechanicky (napr. hrabľami) alebo naším prípravkom.

 

Kúpanie v jazierku:

Pokiaľ Vaše záhradné jazierko slúži pre kúpanie (kúpute sa v ňom), môžete bez problémov použiť naše prípravky Biozym - JAZIERKA A RYBNÍČKY. Sú to úplne ekologicky nezávadné prostriedky. Prípravky nemožno predávkovať - baktérie obsiahnuté v prípravkoch sú úplne neškodné pre rastliny, ryby i človeka !!!

 

Používaním bakteriálnych prostriedkov spoločne s ďalšími podpornými opatreniami je najlepšia, najefektívnejšia a najekologickejšia cesta ako udržať čisté a priezračné záhradné jazierko.

 

Bakteriálna sila:


Predajom bakteriálnych prípravkov sa zaoberáme už veľa rokov a vieme, že pri výrobe kvalitných a naozaj veľmi účinných bakteriálnych zmesí je veľmi dôležitá bakteriálna sila prípravku (čiže počet baktérií, ktorý daný výrobok obsahuje). 


Deklarujeme tým, že naše prípravky obsahujú veľké množstvo baktérií.

 

U našich prípravkov nekupujete mačku vo vreci - pri každom výrobku uvádzame počet baktérií!


Baktérie do jazierka >>> TU <<<

.

Pokiaľ  Vám z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje objednanie prostredníctvom nášho internetového obchodu, môžete si objednať tovar aj telefonicky: Pondelok až Piatok od 09:00-17:00 na telefónnom čísle: 0949 275 602, kde Vám ochotne poradíme a informujeme Vás o čase doručenia.

 

   

 

Copyright 2016 - 2024 © Predávame prípravky, baktérie do žumpy, septiku, čov.