URÝCHLENIE KOMPOSTU

Úvod RADY A TIPYURÝCHLENIE KOMPOSTU

AKO SPRÁVNE KOMPOSTOVAŤ A VYUŽIŤ URÝCHĽOVAČ KOMPOSTU?
 

 

Založenie kompostu


Chcete si na svojej záhradke založiť kompost? Pretože kompost je výborným riešením, ako si na svojej záhradke vytvoriť hnojivo pre vaše stromy a rastliny. V našej rubrike rady a tipy sa Vám budeme snažiť priblížiť niekoľko rád a tipov pre správne založenie kompostu na Vašej záhrade.

 

Čo do kompostu nepatrí


Vyvarujte sa plnenie kompostu surovinami ako sú korene hlúbovín, čokoľvek plesnivého, citrusové plody, tráva zo závadového prostredia - od cesty pod. Ďalej sa jedná o burinu v kvete, alebo jeho odnože, choré rastliny či ich časti alebo zvyšky z kuchyne v podobe mäsa a kostí.


Čo do kompostu patrí


Do kompostu patrí tráva, s použitím KOM 4 - baktérie pre Váš kompost aj väčšie množstvo čerstvo pokosenej trávy, slama, drvená kôra a drvené vetvy stromov, štiepka, popol z dreva, lístie ovocných stromov, maštaľný hnoj, záhradná zemina, rašelina. Vhodný je aj odpad z kuchyne v podobe zvyškov zeleniny a nehnilé ovocie a pod.

 

Praxou je overené, že štandardný kompost pri dodržaní optimálnych podmienok vyzreje počas jedného roka. S prostriedkom KOM 4 - baktérie pre Váš kompost sa táto doba skráti približne o 60 dní. Prípravok KOM 4 - baktérie pre Váš kompost tiež maximalizuje zahnojené hodnoty Vášho kompostu.

 

Prípravky do kompostu >>> TU <<<

 

Ako, kedy a kde kompost založiť

  • Kompost zakladáme najlepšie na jeseň, na mieste v polotieni alebo tieni, najlepšie pod stromami. Dôvodom je ochrana kompostu pred slnečným žiarením a vetrom a tým k vysychaniu kompostu.
  • Z dôvodu lepšej manipulácie sa snažte kompost zakladať do nádob, alebo ho aspoň ohraničiť dostatočne širokým pásom napríklad z plastu. Ohraničený kompost pomalšie vysychá a aplikovaný prostriedok Vám z neho pri aplikácií nevytečie.
  • Prvým, podkladovým materiálom pre kompost môže byť drvená kôra, slama, alebo vetvičky stromov.
  • Následne môžeme začať pridávať jednotlivé kompostovateľné materiály - slama, lístie ovocných stromov, maštaľný hnoj, zvyšky zeleniny.
  • Kompost sa snažte udržať dostatočne vlhký v celom jeho priereze. Skúšku optimálnej vlhkosti môžeme vykonať napríklad tak, že do dlane naberieme kompostovaný materiál, v dlani ho stlačíme a medzi prstami by sa mali objaviť malé kvapky vody. Po otvorení dlane s materiálom by mal zostať materiál v stlačenom stave. Ako nežiaduce sa javí, keď z ruky tečie voda - kompost je príliš vlhký. Pokiaľ sa nám po otvorení dlane materiál rozsype, kompost je príliš suchý. Pokiaľ bude kompost suchý, nebude Vám zrieť a postupne vymrú všetky mikroorganizmy a baktérie zaručujúce optimálnu zrenia.
  • Dôležitý je prísun vzduchu. Preto je vhodné kompost občas prehádzať, alebo prekypriť. Je to dôležité pre život mikroorganizmov a baktérií, ktoré sú do kompostu pridávané použitím výrobku KOM 4 - baktérie pre Váš kompost. Zlý prísun vzduchu vedie k zlému zreniu kompostu, k silnému spomaleniu zrenia a jeho nevyužitelnosti.
  • Nezabudnite ani na rôznorodú veľkosť jednotlivých materiálov, ktorými plníte kompost. Dochádza tým k prevzdušneniu a dobrému zraniu kompostu.

Na koniec je dôležité Vás upozorniť na pozorné prečítanie návodu na použitie produktu KOM 4 - baktérie pre Váš kompost.

.

Pokiaľ  Vám z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje objednanie prostredníctvom nášho internetového obchodu, môžete si objednať tovar aj telefonicky: Pondelok až Piatok od 09:00-17:00 na telefónnom čísle: 0911 962 278, alebo 0949 275 602, kde Vám naši pracovníci ochotne poradia a informujú Vás o čase doručenia.

Copyright 2016 - 2021 © Predávame prípravky, baktérie do žumpy, septiku, čov.